Kategorie: Aktuálně, Školní družina, Traja pátrači

Kreslící robot a tajné kresby

Koumálci koumali nad tajnými písmy a zkoušeli prototyp kreslícího robota

Dneska už měl být po všech zástupech a nemocích normální družinový den a konečně také kroužek Koumálek. Jenže vše bylo jinak, protože se "nám" zranila druhá paní vychovatelka Šárka (mimochodem všechny moc pozdravuje a my jí přejeme, aby se brzy uzdravila a hlavně ji zraněná noha moc nebolela), takže oddělení družin byla spojená a Koumálek byl provizorně s velkou partou dětí. Málem mně na všechny nestačil hlas :)

Dnes jsme měli v plánu zkoumat TAJNÁ PÍSMA.

Jako první jsme vyzkoušeli psaní nebo kresbu octem a po zaschnutí zviditelnění teplem, v našem případě horkou žehličkou:

Druhá byla tajná kresba práškem do pečiva zamíchaným ve vodě, která se po zaschnutí zviditelňuje vodovou barvou:

Jesli bude příští úterý Koumálek je ve hvězdách, ale děti si na kreslicího robota přinesou fixy, zvýrazňovače, centrofixy, případně pevný kelímek. Já dodám motorky, kabely, baterie a další materiál...

Zde se podívejte, jak jsme zkoušeli náš první prototyp:

, - odpovědět

Děkuji za přání brzkého uzdravení, strašně moc mě mrzí co se stalo ;-). Budu se snažit být brzy fit. Všechny moc zdravím.

icon odpověděl(a)

Hlavně se opatruj a těšíme se na tebe 9