Kategorie: Aktuálně, Traja pátrači

Cesta do Truhlíkova

Bylo ... nebylo ... jedno pohádkové království. Spolu s pětadvaceti dětmi jsme se do něj v pátek 31. března vypravili.

Všichni zúčastnění nejprve museli podepsat cestovní smlouvu, ve které se zavázali k dodržování několika pravidel, a také absolvovali povinné očkování proti hlupenóze a truhlikóze. Někteří si šli pro vtipnou kaši raději několikrát. (další foto ZDE)

Příprava na cestu byla také důkladná. Studovali jsme chování domorodců a jejich zvyky, Protože jsme chtěli splynout s davem, učili jsme se, jak se chovat nenápadně. (další foto ZDE)

Použili jsme i nejmodernější metody získávání informací - tedy fotografování nejnovějším fotoaparátem značky Centropen a zvídavý rozhovor. (další foto ZDE)

Poslechněte si, co nám o sobě Truhlíci prozradili:

Náročný výcvik nás vysílil tak, že jsme si museli dát vydatnou večeři. Po ní jsme měli v plánu, kontaktovat slovenskou výpravu do stejných míst, abychom si vyměnili zážitky. Síť v království však nebyla příliš stabilní, takže ke konferenci nedošlo.

Rozlosovali jsme se tedy do skupinek a vydali jsme se na první procházku po hlavní třídě. Zjistili jsme, že jsou Truhlíci opravdu truhlíci, protože jsme objevili spoustu zmatků. Hrnce se válely, kde je nikdo nečekal, mizely obrazy a kdosi při venčení zapomněl klávesnici uvázanou u topení. (další foto ZDE)

Rozhodli jsme se tedy, že Truhlíkům pomůžeme a přineseme do jejich životů trochu vzdělanosti a kultury. Nastalo velké budování INFRASTRUKTURY - škol, divadel, knihoven, kostelů, muzeí. To vše zabalené jako bludiště, aby už při cestě tam museli Truhlíci používat hlavu. (další foto ZDE)

Nastala tma. Čas na noční procházku královstvím. Cesta za sedmero oodemčenými dveřmi. Nemaje baterek, rozsvítili jsme barevná světýlka a uspořádali jsme oslavnou světelnou minishow.

Truhlíci se ukázali jako velcí vtipálci. Dveře, odemykali a zamykali zcela náhodně, takže přinést sedm loutek ze sedmi místností byl trochu problém. Naštěstí si delegátky věděly rady a výprava byla nakonec úspěšná. (další foto ZDE)

Únava už byla veliká, ale ještě jsme zvládli nacvičit a sehrát s loutkami truhlíkovské pohádky. (další foto ZDE a ZDE)

Zážitků bylo tolik, že někteří nemohli pod jejich tíhou usnout.

Ráno nastalo velké balení před další cestou. Posnídali jsme bábovku, dar královské kuchařky, a rozdali jsme čestná občanství udělená králem Truhlíkem I. všem účastníkům zájezdu. (další foto ZDE)

Děkujeme za důvěru a těšíme se na další společnou cestu s naší cestovní kanceláří.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


icon , Nahlédnutí do Ilavy odpovědět

Takto hledali NEJhloupější pohádkovou bytost naši eTwinningoví kamarádi v Ilavě a také navštívili Truhlíkov. kronika-triedy-2.webnode.sk/najhlupejsia-rozp...