Kategorie: Aktuálně, Školní družina, KOSMOTOUR PROXIMA

Sluneční paprsky a rakety

Budujeme tým a vytváříme aneb družinová odpoledne

Jedno odpoledne jsme v 1. oddělení družiny věnovali "budování" týmu.
Aktivita: Slunce a jeho paprsky

Kruh SLUNCE nás všechny spojuje a každý jednotlivec je jeden paprsek se svými jedinečnými vlastnostmi.
Každé dítě si vzalo jeden paprsek (žlutý pruh papíru), zvolilo si svou nejoblíbenější barvu, tou napsalo své jméno a tři nejdůležitější věci o sobě nebo vzkazy pro ostatní, prvnáčci mohli místo psaní nakreslit obrázky.

Další odpoledne jsme tvořili raketky.
Aktivita: Moje raketa

Děti si při této činnosti procvičily střihání podle čáry, podle svého raketku "vyzdobily". Nejzábavnější bylo pro ně tvoření hořících plynů a to tak, že si nastrouhaly voskovky (žlutou, oranžovou, červenou) na průklepový papír a paní vychovatelka jim nastrouhaný vosk rozehřála žehličkou. Tím se vytvořily krásné jasné barvy - barvy ohně.