Kategorie: Aktuálně, Matematika

Expedice Prokulus - část 4.

.. a poslední.

Po dvou týdnech jsme úspěšně zakončili naši misi.

V posledních hodinách před se před námi objevily dva dodatečné úkoly - to proto, že se nám ve vesmíru líbilo. Nejprve jsme planetárně počítali - 33 příkladů přesně to bylo - snadné i složitější, s jednou i více početními operacemi. Museli jsme ale spočítat všechny, protože jinak bychom nemohli splnit druhou část zadání - seřadit výsledky podle velikosti a objevit schovanou planetu. Kdyby vás to zajímalo byl to úkol Dot-to-dot - spojování bodů. Kdo nepřehlédl žádné číslo, našel na svém pracovním listu planetu Saturn.

(Malá dokumentace z probíhající přestávky)

Dnešní poslední hodina věnovaná expedici nesla se v duchu vesmírného křížení a překladů z angličtiny. Musím pochválit všechny děti, protože SUN a MOON, které se objevily v tajenkách a ke kterým vedla počítací šifra,  přeložily samy hravě. Druhým úkolem bylo vymyslet vlastní zadání tak, aby tajenkou byla slovíčka  UNIVERSE, NEBULA, COMET (to už si přeložte sami :) ). Víte, jaké to je kontrolovat 27 originálních křížovek? :)

Co jsme se ještě učili:

• spolupracovat
  • kombinovat při vymýšlení vlastních příkladů
  • soustředit se nad zadaným úkolem
  • zodpovídat za odvedenou práci
  • plánovat svoji práci