Sei meine Navigation rss

Žáci dělají navigátory svým partnerům. Ukazují jim cestu od třídy/školy přes město, region až ke své vlasti. Tvoří pomocí filmů, obrázků, fotek, prezentací a pohlednic. Na konci společné práce vytvoří žáci koláže své cesty a virtuální výstavu. Jako doplňkový úkol si partnerské školy vzájemně pošlou vánoční pohlednice s přáním (mohou také zpívat koledy - natočit krátký film).

CÍLE

Žáci rozvíjejí znalosti němčiny, kreativitu, manuální dovednosti. Zlepšují své jazykové znalosti a počítačové/internetové kompetence. Mají motivaci používat cizí jazyk a poznávat nové přátele, jejich země, bydliště a jejich školy. Žáci se také učí, že Evropa je velmi diferencovaný světadíl. Používají umění jako zdroj informací o sobě (koláže).

POSTUP PRÁCE

Časový rozsah: od poloviny září 2017 do května 2018

1. Na začátku se žáci vzájemně poznávají. Udělají prezentaci v PowerPointu (jedna stránka na člověka) ve TwinSpace.
  2. Partnerské školy si vzájemně pošlou pohlednice k Vánocům.
  3. Žáci pracují ve skupinách - sbírají informace a materiály (fotky, obrázky, letáky) o své škole, městu, regionu a o své zemi jako místu v Evropě. Utvoří o tom krátkou prezentaci/film (použijí google map, Pinnwand, Padlet atd.)
  4. Žáci sbírají (jako zdroj inspirace) informace o umělcích, kteří tvoří/tvořili koláže, a společně dělají koláže, které budou prezentovány na virtuální výstavě.

OČEKÁVANÉ VÝSLEDKY

• Spolupráce a rozvoj partnerství;
  • Lepší motivace učit se němčinu;
  • Objevení Evropy jako diferencovaného (rozličného) světadílu;
  • Rozvoj kreativity, spolupráce;
  • Nové informace o umělcích a kolážích;
  • Rozvoj používání ICT;
  • Vlastní TwinSpace;
  • Virtuální výstava.

Práci na projektu můžete sledovat na TwinSpace: https://twinspace.etwinning.net/43068

eTwinning s němčinou potřetí

Vánoční pozdravy putovaly do celé Evropy.

Autor: Martina Tokarová  •  Vydáno: 15.1.2018 18:15  •  Přečteno: 9588x  •  Komentářů: 0

Krok druhý

Mezinárodní projekt Sei meine Navigation pokračuje.

Autor: Martina Tokarová  •  Vydáno: 8.1.2018 22:36  •  Přečteno: 9950x  •  Komentářů: 0

Představujeme se

Osmáci se zapojili do mezinárodního projektu. Německy se představili světu!

Autor: Martina Tokarová  •  Vydáno: 4.10.2017 20:12  •  Přečteno: 8816x  •  Komentářů: 0