Kategorie: Učíme se, Aktuálně, SPOLU

Abeceda s druháky

Jak losovali, chodili a fotili a vkládali

Při středeční hodině českého jazyka, zažili druháci první z bloku tandemové výuky. Na začátku hodiny se rozdělili na dvě skupiny. Jedna zůstala ve třídě s paní učitelkou, která měla připravené pracovní listy, druhá se vydala hledat abecedu na školní chodby.

Základnu jsme si udělali v ředitelně, kde jsme si vysvětlili, jak se pracuje s fotoaparátem na iPadu. To už jsme ale měli vylosovaná písmenka a promyšleno, co musíme najít a vyfotit. Radost z nás měli hlavně ve školní kuchyni, protože tam bylo spousta použitelných objektů.

Fotografie jsme pak společně vložili na vytvořenou nástěnku.

Dvacet (tedy spíš 25) minut uteklo, vydali jsme se tedy ke třídě, aby se skupiny vystřídaly. Celý kolotoč jsme zopakovali ještě jednou.

Vytvořeno pomocí služby Padlet

A co byl největší problém? Neposednost a nesoustředěnost některých dětí. Času bychom potřebovali víc. A také nás trochu pozlobilo internetové připojení. Příště zkusíme zase něco jiného.