Kategorie: Aktuálně, Učíme se

Druháci se vydali za STOPAMI!

Ve čtvrtek 24. 2. 2011 jsme podnikli (žáci 2. ročníku) výpravu do zimního lesa. Bylo mrazivo, ale sluníčko napovídalo, že bude pěkný den. A opravdu tomu tak bylo.
AKTUALIZACE: dodána fotodokumentace

Naše cesta vedla nejprve ke krmelci, protože dobroty pro zvířátka, které jsme nemohli zapomenout, se docela pronesly. Panečku, u krmelce bylo stop! Srnky, zajíčci i tu a tam jsme rozeznali nějakou tu stopu ptáčka. Cestou nám neunikly ani stopy pneumatik automobilu, traktoru, „turistů" a jejich miláčků psů. Viděli jsme i sojku, která hned musela hlásit všem obyvatelům lesa, že se něco děje.

U oblíbené „naší" vysázené paseky jsme chvilku odpočívali. Kontrola stromečků proběhla hladce. Borovičky sice nepovyrostly, ale vykukovaly ze sněhu a hřály se na sluníčku stejně jako my. Někdo se občerstvil, někdo se pěkně klouzal po sněhu, jiný zase pozoroval jasnou oblohu a hnízda na stromech dalekohledem, někdo vykutal hlínu z lesa na pozorování do třídy a Michalka vše důkladně měřila a zapisovala. Vyzkoušeli jsme závody v běhu, závody v mlčení a také měření našich stop. Děti objevily silný led a ten se stal místem velkého zájmu. Pozornosti neunikl zelený mech na kamenech, prorůstající trsy trávy na slunných místech, rašící pupeny na stromech, peříčko mezi větvemi keříku a celkem silný led na rybníce. Hlavu nám trochu zamotal zimní dub, který ne a ne shodit listí. Hnědé listí a v zimě na listnatém stromě? Jo, to jsou věci.

Zpět se nám moc nechtělo, ale oběd se blížil. Stihli jsme ještě navštívit hřbitov. Zvláštní místo. Ticho, zelené keře, vyzdobené hroby a blýskavé nápisy na náhrobních kamenech. Podle stop jsme poznali, že sem na návštěvu nechodí jen lidé, ale byla tu i nějaká zvědavá kočička. Za dvě hodiny jsme toho stihli dost, ale klidně bychom venku ještě vydrželi. Vše jsme zdokumentovali, tak si nezapomeňte prohlédnout fotky.

Až sleze sníh a vše začne vonět jarem, vyrazíme zas.

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

icon , =D odpovědět

Super fotečky =DDD 4 5 9

icon , - odpovědět

Moc se mi líbí vaše badatelské vybavení. Je dobře, že ač v přírodě, zabýváte se také matematikou a měřením. Pokud vidím dobře, tak jste si naměřené hodnoty i zapisovali, tak doufám, že až se někdy potkáme, nebudete mít problém se čtením různých tabulek a se zjišťováním údajů z různých zápisů.

Těšit se na vás může myslím i paní učitelka Sinkulová, protože už teď víte, co mají lesní zvířátka ráda a kdo všechno se schází u krmelce.

Jsem zvědavá, co budete zjišťovat na jaře :) Možná bych pro vás měla jarní úkol - loni jsme s naším Honzíkem bádali, které jarní kytičky už rostou. Třeba by se vám mohl při vašich jarních cestách do přírody hodit náš pracovní list, kde jsme si kroužkovali květiny, které jsme potkali. (wiki.rvp.cz/@api/deki/files/19125/=kytickove_...)

icon , =D odpovědět

To máte pravdu,prošli jste toho dost.
Pěkný článek a těšíme se na fotky=DDD
Pěknou neděli 10