Hrajeme si s eTwinningem rss

Cíl hry: zábavnou formou propagovat aktivitu eTwinning v roce jejího desátého výročí, seznámit učitele a žáky s prostředím eTwinningu, motivovat učitele k využívání informačních a komunikačních technologií (ICT) ve výuce, zapojit nové školy a učitele do mezinárodní spolupráce on line a zároveň zvýšit povědomí učitelů a žáků o bezpečném využívání internetu a sociálních sítí.

Kdo se může zapojit: učitelé a žáci všech typů mateřských, základních a středních škol

Doba trvání hry: hra bude zahájena 10. února 2015 při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu a zakončena v říjnu 2015.

Průběh hry:

• Hra se skládá z deseti úkolů pro zapojené týmy, které budou postupně zveřejňovány na webu www.etwinning.cz/10let
  • Úkoly jsou koncipovány tak, aby byly splnitelné jak v MŠ, tak i v odborné střední škole a aby se na nich mohli podílet především sami žáci a studenti
  • Za splnění úkolu tým obdrží jeden virtuální odznak, cílem je získat všech deset odznaků.
  • Seznam zapojených škol i počet získaných odznaků je publikován na www.etwinning.cz/prehled
  • Do hry se může zapojit více třídních týmů z jedné školy.
  • Do hry se mohou školy zapojit po celou dobu jejího trvání, úkoly je možno plnit i zpětně.

Prostředí TwinSpace této hry.

Poslední úkoly v eTwinnigové hře

Hrajeme si s eTwinningem: úkoly číslo 9 a 10

Aktuálně: Stráž band je prvním týmem, který splnil všech deset úkolů a získal 10 odznáčků!

Autor: Jaroslava Pachlová  •  Vydáno: 11.9.2015 10:59  •  Přečteno: 11554x  •  Komentářů: 1

Úkol č. 8 – Znáte eTwinning?

Prázdninový kvíz pro učitele i žáky

Autor: Jaroslava Pachlová  •  Vydáno: 18.8.2015 14:26  •  Přečteno: 10873x  •  Komentářů: 0

Návštěva ze Slovenska

Stráž a naši školu navštívila naše eTwinningová partnerka z Ilavy

Autor: Jaroslava Pachlová  •  Vydáno: 30.7.2015 9:18  •  Přečteno: 12772x  •  Komentářů: 3

Úkol č. 6 – Maraton eTwinning!

Etwinning je aktivita zaměřená na online spolupráci mezi školami různých zemí, vzdělávání a komunikaci mezi učiteli. To vše je realizováno na dálku prostřednictvím informačních a komunikačních technologií.

Autor: Jaroslava Pachlová  •  Vydáno: 22.6.2015 9:47  •  Přečteno: 13003x  •  Komentářů: 1

Hrajeme si s eTwinningem - 3. úkol - Nekoukat, Nešťourat!

Spolupráce on-line je zábava, můžete potkat spoustu nových přátel a učit se společně, ale internet má i svá nebezpečí.
Zaměřte se tedy na poučení o bezpečnosti na internetu. Vymyslete si jakoukoli aktivitu, díky které se spolu se svými žáky dozvíte více o tom, jak se bezpečně chovat na internetu. Může to být obrázek, příběh, video, prezentace, komiks, beseda, výstava apod.

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 14.5.2015 14:13  •  Přečteno: 11130x  •  Komentářů: 0

Hrajeme si s eTwinningem - 5. úkol

Jak se učím s eTwinningem?

Autor: Jaroslava Pachlová  •  Vydáno: 10.5.2015 18:15  •  Přečteno: 11913x  •  Komentářů: 1

Stráž band oslavuje eTwinning day

7. 5. má aktivita eTwinning narozeniny - letos oslavuje 10.
Podívejte se, jak tento den oslavil Stráž band z družiny

Autor: Jaroslava Pachlová  •  Vydáno: 7.5.2015 15:26  •  Přečteno: 12630x  •  Komentářů: 2

13 trpaslíků pro eTwinning

7. května má aktivita eTwinning narozeniny - letos už desáté. Podívejte se malé přáníčko, které pro něj připravil tým 13 trpaslíků z 5. ročníku.

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 7.5.2015 7:05  •  Přečteno: 12058x  •  Komentářů: 1

Zase jsme dostali balíček

Protože si hrajeme s eTwinningem

Autor: Jaroslava Pachlová  •  Vydáno: 16.4.2015 15:41  •  Přečteno: 11396x  •  Komentářů: 0

Hrajeme si s eTwinningem - 2. úkol - Představujeme školu

Etwinning je komunita škol v Evropě a jeho hlavním pilířem je spolupráce mezi žáky i učiteli. Pojďme si to vyzkoušet. Buďte kreativní a na formát nehleďte. Představte svou školu ostatním (formou textového dokumentu, ppt prezentace, prezi, odkazu na web školy, audio nebo video nahrávky...). Ukažte nám Vaši školu a jak se tam máte.

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 31.3.2015 21:39  •  Přečteno: 11159x  •  Komentářů: 0

Hrajeme si s eTwinningem - 1. úkol - Pozdrav

Vytvořte pozdrav pro ostatní zapojené týmy a vložte do TwinSpace (do deníku projektu). Pozdrav může mít formu textové zprávy, fotografie, audio či video nahrávky. Zvolte si název týmu.

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 3.3.2015 16:58  •  Přečteno: 13874x  •  Komentářů: 1