Před jarními prázdninami se konalo školní kolo Pythagoriády - matematické soutěže určené všem žákům 5., 6., 7. a 8. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří mají zájem o matematiku.

Účastníci řeší během 60 minut 15 úloh, které vycházejí z náplně matematiky příslušných ročníků. Úspěšnými řešiteli se stávají ti, kteří získají alespoň 2/3 z maximálního počtu bodů. Ti pak postupují do okresního kola.

V naší škole se zúčastnili páťáci Láďa a Pepa, šesťáci Katka, Martin, Natka a Tomáš, kompletní sedmá třída a osmáci Bára a Honza. Děkujeme všem za účast.

Úspěšné řešitele máme pouze ve dvou kategorích. Postup do okresního kola si vybojovali Katka a Honza Pilařovi. Budeme jim držet palec 26. března, kdy nás budou reprezentovat v okresním kole.

Pokud si i vy chcete vyzkoušet vyřešit úlohy této soutěže, najdete je ZDE.
Ještě nemáš účet? Registruj se

Přihlásit se