Co nás čeká

Od 1. března se v rámci vyhlášení nových opatření nouzového stavu budou všechny ročníky vzdělávat distančně. Toto opatření bude trvat minimálně po dobu tří týdnů, tedy do 21. 3. 2021.

Rozvrh online hodin pro 1. - 9. ročník na týden
8. - 12. 3. 2021 - průběžně sledujte, může být upravován i během týdne.

Týdenní plány najdete na stránkách tříd v pravém menu.
Ještě chvíli potrvá než si jaro udrží svou vládu, protože zima ještě stále vystrkuje drápky. Ale některé květinky jsou otužilé a směle vystrkují své lístky a květy ze země. U školy 8. 3. na "den žen" rozkvetl plot. Nevěříte? Tak se tam jděte projít. A kdo k nám nemůže, tak si může rozkliknout článek.
Obvykle v březnu chystáme pro děti ve škole soutěž nebo projektový den, který se týká knížek. Letos budeme velkou část měsíce určitě doma a tak letošní Měsíc knihy vyřešíme jinak. Navštite naši vlastní databázi aktuálně čtených knížek. Inspirujte se, po čem sáhnout dál. Inspirujte ostatní tím, co právě čtete vy.

Zapojíte se do březnové výzvy? Dejte nám pak vědět, co jste zvládli (třeba i mimo úkoly, které vám nabízíme).

Informace o průběhu a termínu zápisu na školní rok 2021/22

Co takhle udělat průvodce po zajímavostech Strážska? Poznáte, že na území naší obce Stráž, ke kterému patří ještě dalších 10 částí, je mnoho zajímavého, jak v přírodě, tak i z hlediska historického. První část bychom věnovali vodě. Blíží se jaro, potůčky zurčí, rybníky ožívají a okolo nich za chvíli budou rozkvétat květiny. Podívejte se na náhled budoucí knihy o rybnících, potocích, tůňkách v okolí Stráže.

V rámci nových krizových opatření vyhlášeného nouzového stavu, je zakázána osobní přítomnost dětí ve škole. I 1. a 2. roč. tak od pondělí 1. 3. přecházejí na distanční výuku. Toto opatření by mělo trvat do 21. 3. 2021

Změna v používání ochranných pomůcek.
Dnešní výtvarná výchova se nesla v duchu zapouštění studených barev. Naopak rozzářená sluníčka přivedla dobrou náladu do osiřelé chodby. Už nám tady chybí kamarádi z větších tříd.

Pokračování masopustního tvoření, tentokrát v družině u druháčků...

Jak jsme si s prvňáčky začarovali ruce.