Na školním webu, v části "Pro žáky" jsou pod jednotlivými ročníky zveřejněné plány učiva, práce a úkoly pro tento týden. Pro vaši rychlejší orientaci jsou tyto odkazy uvedeny i v oznámení o uzavření školy (žluté pole na titulní stránce webu). V tomto článku najdete další důležité informace.

V případě nejasností, dotazů apod. jsme vám k dispozici ve škole (cca mezi 8:00 a 12:00), případně každý vyučující na e-mailové adrese ve formátu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (bez diakritiky).

Ve škole máme prázdné třídy, ale pracujeme na tom, aby mohly probíhat různé způsoby online výuky, abyste na to nebyli sami. Proto prosím, aby si žáci (4. - 9. roč.) mezi sebou předali informaci, že je třeba vyzkoušet, zda si pamatují přihlášení na školní mail (to je ten ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s přihlášením na www.google.com - používali jsme hlavně při informatice) a poslali z něj zprávu buď mně (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo třídnímu (a nebo oběma). Kdo bude mít problém s přihlášením, ať se ozve třeba tady nebo napíše z jiného mailu.

Zpřístupnění mailových schránek bude v následujícím období důležité pro komunikaci žáků a vyučujících, jako jedna z možností odevzdávání práce a rovněž pro další způsoby společného vzdělávání na dálku (máme možnost využívat sdílenou Google Učebnu (všechny ročníky 4. - 9. jí prošly), rádi bychom použili např. Google Meet - videokonference v bezpečném uzavřeném prostředí, tak abychom mohli zodpovědět otázky, vysvětlit nejasnosti apod.).

Hledáme i další cesty, jak vést výuku na dálku - u nižších ročníků je to komplikovanější. Hledáme, zkoušíme, testujeme ...

Budeme se snažit vás nezahltit. Myslete ale na to, že pracovat by měly děti, dospělák může přispět radou, vysvětlením, podporou. Ale dítě je tím, kdo se učí a pracuje.

V dalším období (a teď už se dá předpokládat, že bude delší než jsme čekali na začátku) budou úkoly v týdenních plánech přibývat postupně. Nahlížejte do nich každý den a pracujte po částech (třeba podle školního rozvrhu).

Doporučujeme (a budeme doplňovat):

Učebnice:
  • Bezplatně teď můžete využívat i veškeré interaktivní učebnice a pracovní sešity z nakladatelství Nová škola (některé třídy využívají ve výuce tištěnou formu) - https://www.nns.cz/…/pomoc-s-domaci-vyukou-zaku-miuc-a-vyu…/
  • 2. st. využívá učebnice nakladatelství Fraus - i zde je možnost využívat bezplatné licence - https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma nebo procvičovat pomocí kódu učebnic, které mají děti doma https://www.skolasnadhledem.cz/
  • Bezplatně můžete do začátku dubna využít také interaktivní sešity nakladatelství Taktik - stačí registrace - https://1url.cz/YzQ4T - nabídka zasahuje do mnoha ročníků a předmětů. Využijete určitě interaktivní cvičení se zpětnou vazbou, které jsou součástí Bonusů u jednotlivých publikací.

Procvičování:

VIDEA NA ČT D a iVysílání

Česká televize navíc od pondělí 16. března spouští dopolední vyučování pro I. stupeň, odpolední pro II. stupeň - UčíTelka. Deváťáci mohou využít úterní a čtvrteční přípravavu na přijímací zkoušky - škola doma. Více informací na https://1url.cz/XzQ4A

YOUTUBE: