Kam jsme letos doskákali 18. 3.?

Soutěž probíhá na všech školách v tentýž den. Na základních školách se soutěží ve čtyřech kategoriích - Cvrček (2. a 3. ročník), Klokánek (4. a 5. ročník), Benjamín (6. a 7. ročník), Kadet (8. a 9. ročník). Úlohy jsou rozděleny do tří skupin, za 3, 4, a 5 bodů. Soutěžící vždy vybírají jednu z několika možných odpovědí. Při správné odpovědi se příslušný počet bodů přičítá, při nesprávné se jeden bod odčítá, při žádné odpovědi se ani neodčítá ani nepřičítá. Aby se nestalo, že někdo ze soutěžících bude na konci hluboko pod nula body, dostává každý Cvrček hned na startu 18 bodů a ostatní kategorie bodů 24. Maximální počet bodů pro Cvrčky je 90 bodů, pro ostatní kategorie 120 bodů.
Výsledky za školu se odesílají okresnímu koordinátorovi, který je dále zpracovává a odesílá. Po několika úrovních zpracování jsou pak vytvořeny výsledky republikové.

A takto dopadl klokan u nás (pořadí na dalších místech bude k dispozici ve škole):

Kategorie:  Cvrček    
1. Lukáš Ramik III. 55
2. Tereza Kašparová III. 52
3. Jakub Lanciger III. 43
  Julie Chovancová III. 43
  Anna Šulanová III. 43
       
Kategorie: Klokánek    
1. Jaroslav Virág V. 64
2. Alex Siegerová V. 62
3. Daniel Dohányos IV. 56
       
Kategorie:  Benjamin    
1. Lucie Martincová VI. 68
2. Adam Habart VI. 61
3. Ema Bártíková VI. 48
       
Kategorie:  Kadet    
1. Nikola Horváthová IX. 52
2. Jakub Lavička IX. 51
3. Martin Prokop IX. 39