Na pátek 10. 6. vyhlásili deváťáci "No BackPack day" - Den bez batohů.


Učení tak putovalo místo do školních batohů do jiných "zavazadel", kreativita neměla hranice. Přesvědčit se můžete při prohlídce fotografií či videa.

A proč Den bez batohů?
Cílem tohoto happeningu je připomenout milióny dětí na celém světě, které musí ujít kilometry pěšky do školy. Knihy a školní pomůcky přitom nosí v improvizovaných zavazadlech, protože si nemohou dovolit školní batůžky.

Zakladatelkou této akce,"Dne bez batohů," je Mongai Fankam, oceněná 16letá americká mladá dáma, aktivistka, zanícená podporovatelka rovnosti dětí a podnikatelka. Její web můžete navštívit na adrese: https://www.nobackpackday.org/

Deváťákům, kteří myšlenku No BackPack Day potkali na internetu (když zagůglíte, zjistíte jak probíhala tato akce na jiných (i českých) školách) patří dík za realizaci akce. Povedla se.
Ještě nemáš účet? Registruj se

Přihlásit se