Od 7. 9. do 9. 9. se v Brně konalo republikové finále Odznaku všestrannosti. Naši školu reprezentovaly Ema Bártíková a Rozálie Nováková, které si účast vybojovaly v jarním krajském kole soutěže.

Obě dvě děvčata se do republikového finále probojovala opakovaně, takže věděla, co je bude čekat. Pod vedením Pavlíny Novákové a Lenky Bártíkové probíhala během léta intenzivní příprava obou závodnic.

Co je Odznak všestrannosti?

• Jde o desetiboj, za výkony v jednotlivých disciplínách jsou přidělovány body, které se sčítají.

V jakých disciplínách se soutěží?

• sprint na 60 m
  • skok do dálky z rozběhu
  • hod 2 kg medicinbalem obouruč přes hlavu vzad
  • shyby na šikmé lavčce po dobu 2 minut
  • skákání přes švihadlo podobu 2 minut (snožmo vzad, snožmo vpřed, vajíčko, střídnonož vpřed vždy po dobu 30 s)
  • trojskok snožmo z místa
  • kliky po dobu 2 minut
  • leh-sedy po dobu 2 minut
  • hod míčkem
  • volitelná disciplína - běh na 1000 m, dribling mezi dvěma metami po dobu 2 minut, plavání po dobu 2 minut

Na republikovém finále probíhá kromě soutěžení také bohatý doprovodný program za účasti našich olympioniků.

A jak to celé dopadlo?

• Ema získala 7090 bodů, tím vybojovala diamantový odznak a obsadila celkové 6. místo ve své kategorii.
  • Rozálka nasbírala 6563 bodů, získala diamantový odznak a skončila na celkovém 10. místě v kategorii.
Podívejte se na výsledky děvčat v jednotlivých disciplínách. Zkusíte je překonat? Podrobná pravidla najde ZDE. Dejte vědět, jak jste dopadli. :)

Emě a Rozálce gratuluji ke skvělým výkonům i celkovému výsledku a děkuji ji jim za úspěšnou reprezentaci školy. Velký dík i oběma trenérkám za letní přípravu.