Ráno i odpoledne se v družině pořád něco děje. Hrajeme si, zpíváme, tvoříme, skotačíme venku, tančíme, čteme si...

Ve středu jsme našli v naší truhle dárečky pro prvňáčky a to malé baťůžky, které uvedly oficiálně prvňáčky do mezinárodního programu eTwinning. Takto se představili naši slovenští indiánští kamarádi z Ilavy z našeho společného projektu "Po stopách indiánov" - Naše indiánske mená
Zkoušíme také vytvářet znak - logo projektu. 

Jinak i do družiny přišel podzim. Děti si ozdobily barevnými lístky okna. 

Povídali jsme si o pouti, která ve Stráži bude. Řádili jsme na dětském hřišti v blízkosti pouťových atrakcí.

Prvňáčci si u videa připomněli jejich úžasný indiánský tanec.

Začínáme vyhledávat krátké pohádky s indiánskou tematikou nejen v literatuře, ale i animované či filmové. A protože v projektu máme i polské kamarády, tak už víme, jak to dopadlo s Bolkem a Lolkem, když si hráli na indiány. A nezapomněli jsme ani na českou klasiku Boba a Bobka, kteří se také ocitli mezi indiány :)

Bob a Bobek mezi indiány

A ve druhém oddělení začínají vyrábět podzimní dekoraci - ježka ze šišek!

Fotky více napoví...