V novém roce pokračujeme v eTwinningovém projektu Po stopách indiánů.
Ráno jsme plnili úkol od slovenských kamarádů, kteří nám poslali indiánská tvořítka (vykrajovátka) a odpoledne jsme připravovali pro ně zase úkol my.
Už také známe indiánské měsíce a jejich význam.

Ráno jsme se pustili do přípravy hmoty z kukuřičného škrobu, jedlé sody a vody. Jak děti přicházely, tak se postupně zapojovaly do tvoření. Zamíchaly suroviny, uvařily hmotu, vyválely ji a vykrajovátky udělaly indiánské ozdoby, které nechaly volně schnout. Až uschnou, budeme na ně malovat. Byl to úkol od ilavských prvňáčků, kteří nám tyto krásná indiánská vykrajovátka poslali ve vánočním balíčku. Tedy úkol zněl, že si máme něco upéct a sdělit recept. My jsme po Vánocích zvolili raději odlehčenou variantu. Nebudeme mlsat, ale vytvořili jsme něco trvalého. Odpoledne se děti rozdělily do čtyř indiánských kmenů a jejich úkolem bylo správně roztřídit indiánské symboly měsíců, jejich názvy a přiřadit je k našim měsícům. Podívejte se na fotografie, jak se jim to podařilo.