Minulý týden jsme se v družině a našem eTwinningovém projektu zaměřili na zvířata a tento týden si děti vyráběly pro sebe a své blízké totemy.
Podívejte se, jak se jim podařily. Můžete nám ještě do konce ledna pomoci s fotohádankami od slovenských kamarádů.

Ve druhém oddělení družiny se snaží přivolat sníh. Sáně a sáňkaři už jsou připravení. V prvním oddělení děti dodělaly indiánské ozdoby.

Tento týden máme v prvním oddělení družiny téma Rok a jeho měsíce. Dnes nesměla chybět pohádka O dvanácti měsíčkách. S dětmi jsme si pak zahráli na měsíc květen, a tak nám v lednu v družině rozkvetla spousta kytiček. Podívejte se v článku na video.

V našem eTwinningovém projektu Po stopách indiánů máme v lednu s našimi projektovými partnery naplánován společný průzkum v rámci aktivity, ve které se učíme úctě ke zvířatům.

V novém roce pokračujeme v eTwinningovém projektu Po stopách indiánů.
Ráno jsme plnili úkol od slovenských kamarádů, kteří nám poslali indiánská tvořítka (vykrajovátka) a odpoledne jsme připravovali pro ně zase úkol my.
Už také známe indiánské měsíce a jejich význam.

Připomenutí úplaty za družinu na nové období. Děti dnes dostaly poukázky k platbě. Kdo platí bezhotovostně přes účet, ať nezapomene platbu zadat.
Jak si děti postavily první sněhuláky, jak vytvořily zimní čepice a co dalšího se dělo v pátek třináctého v družině, se podívejte do příspěvku.
Podívejte se, jak dopadly po vysušení naše ozdoby z papíroviny a semínky z projektového odpoledne Vysejme si Vánoce.
Ve středu 11. 12. proběhlo v prvním oddělení družiny projektové odpoledne Vysejme si Vánoce s paní Kateřinou. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí o zvířátkách v zimě, připravily dobrůtky pro ptáčky a nakonec si vyrobily ozdoby z papíroviny s překvapením.
Dnes do družiny přišel velký balík. Byly v něm odměny za loňský úspěšný eTwinningový projekt Our challenges, který získal národní a evropský certifikát kvality.
Dneska nám poštovní auto dovezlo velkou červenou obálku, která byla plná zajímavých překvapení od našich slovenských projektových partnerů. Prvňáčci ze ZŠ Medňanská v Ilavě nám s jejich paní učitelkou poslali nádherné vánoční přání a dárky.