V naší družinové truhle se stále objevují zajímavé věci. Třeba mišpule. Znáte je? Nebo materiál na tvoření. 
A nezapomínáme ani na objevy venku.


V pondělí jme v truhle objevili mišpule. Nikdo z dětí je neznal. Mišpule je ovoce, které u nás roste zejména na jižní Moravě. Mišpule odedávna obohacovaly jídelníček našich předků, kteří je konzumovali syrové nebo z nich připravovali chutné marmelády. Mišpulím se též připisovaly léčivé účinky, jsou dobré například na zastavení průjmu. Plody mišpulí mají jednu zvláštnost - chutné a jedlé jsou až po přemrznutí. Chutí připomínají pikantní marmeládu, jsou měkké a voňavé. Je to prostě paráda se v prosinci procházet po zahradě a ochutnávat ovoce přímo ze stromu.

Kdo z dětí chtěl, mohl toto ovoce ochutnat. Po odtrhnutí stopky se obsah mišpule snadno vymáčkne nebo vydlabe lžičkou.Dnes jsme v truhle kromě spousty nových nůžek (a to i pro leváky), lepidel, nalepovacích očiček, barevných papírů, kartonů našli i krabici plnou koleček. A tak se děti pustily hned do tvoření. V okolí Stráže stále objevujeme různá místa a to i ta zastrčená a trochu tajemná.

Ještě nemáš účet? Registruj se

Přihlásit se