Plánovat v této době cokoliv, je naprosto zbytečné. Měsíční plán pro prosinec tak měl vlastně jen pár bodů a ani ty nebudeme moci úplně naplnit.
V posledních dnech jsme čekali na informaci, jak to bude se školní docházkou do Vánoc. Rádi bychom se s dětmi potkali ještě příští týden v pondělí a v úterý. Naše přání je jedna věc a druhá věc je rozhodnutí těch nad námi ...


Takže aktuální informace od ministra školství zní:

  • 21. a 22. prosinec 2020 budou pro ZŠ, SŠ, konzervatoře, VOŠ a ZUŠ vyhlášeny jako dny boje proti covidu. O tyto dva dny se tedy prodlouží volno, které souvisí s vánočními svátky.
  • Rodiče budou po tyto dva dny moci čerpat ošetřovné.
  • Mateřské a vysoké školy budou fungovat v režimu PES 4.
  • Žáci a studenti budou do konce tohoto týdne docházet do škol za stávajících režimových opatření - do konce tohoto týdne se v režimu škol nic nemění.
Vánoční prázdniny tak pro děti začnou od soboty 19. 12. 2020.

A my doufáme, že se uvidíme v pondělí 4. ledna 2021 - celý I. stupeň a 9 ročník by v rámci rotace tříd na 2. st. měly doplnit 6. a 7. třída, osmáci by se měli učit z domova.

Vzhledem k úvodu tohoto příspěvku ohledně plánování doporučuji všem - až se probudíme do nového roku sledujte, prosím, školní web a FB - za tři týdny může být všechno úplně jinak.