Dneska na téma oheň, voda, vzduch. To vám byl ruch :)

Skupinka prvňáčků se vždy v úterý odpoledne opět promění v koumálky. Některé pokusy si budou moct vyzkoušet vždy ve středu ráno i druháčci, kteří docházejí před vyučováním do družiny. Ostatní se vždy mohou podívat na příspěvky a mohou zkusit pokusničit a bádat doma.

Dnes Koumák přinesl v přepravce spoustu sklenic, lahví, potravinářské barvy, misky, talíř a svíčky. Prostě úplně obyčejné věci, které se najdou v každé domácnosti. Než začalo vlastní bádání, probrala se bezpečnost při pokusech! Pokusy se musí vždy provádět pod dohledem dospělé osoby!

Hledali jsme odpovědi na otázky: Proč svíčka pod sklenicí zhasla? Z čeho se skládá vzduch? Proč se do sklenice nasála voda? Hoří voda? Jsou i jiné tekutiny čiré jako voda? Atd.

Pár fotografických momentek. S fotografováním dnes pomáhala Marťa.Trochu pokoušení zachycené na videu:


Fotky z druhého dne ráno při pokusování s druháčky před vyučováním: