V prvním oddělení družiny jsou strašidýlka snad všude. Na děti vykoukla "strašidélka z popelnice", pojmenovaly strašidelné domácí mazlíčky, taky vzniknul "kooperativní duch" a dokonce se četly myšlenky...

Děti mají ve velké oblibě zažehlovací korálky, a tak jsme si vyzkoušeli, že se dají zažehlit a může tvořit i ze zbytků mikrotenových sáčků. Touto netradiční technikou děti vytvořily opravdová strašidla.

V družině jde také o spolupráci, tu si děti vyzkoušely při tvorbě společných duchů. Vybarvit dílek, slepit obrázek, vystřihnout... Vše se zvládlo na výbornou.

Naše domácí strašidelné mazlíčky z minulého týdne si děti originálně pojmenovaly.

Odpoledne se v družině střídá nabídka řízené činnosti a spontánní. Například strašidélko Frkálek s paní vychovatelkou četly dětem myšlenky a ani jednou se nespletly! Děti také dostaly nové zažehlovací korálky. Rády také modelují, zkouší nové hry a samozřejmostí je pobyt venku.