V pondělí 24. 5. 2021 se ve školní družině (1. oddělení) uskuteční celoodpolední program pro děti "Máme rádi hmyzáky". Informace k akci následují v příspěvku.

Družinový projekt pro 1. oddělení ŠD (1. a 2. třída)  "Máme rádi hmyzáky" bude probíhat venku v terénu, proto prosím, abyste děti do školy poslali v oblečení a obuvi (gumáky k potoku), které si mohou ušpinit. V případě deště je vybavte pláštěnkou.

Program začne ve 12.30 a končit bude cca v 15.30. Od 15 hodin se už budeme stahovat ke škole, dokončovat a uklízet.
Děti dostanou domů lístečky s informacemi a návratkou.

Děti si pod vedením zkušené lektorky vyzkouší lov hmyzu smýkací sítí a dovědí se zajímavosti o svých úlovcích. Zahrají si hry s hmyzí tématikou a vyrobí si svého hmyzáka. (Pozn.: s paní lektorkou proběhla v družině realizace jiného programu v r. 2019, z plánované podzimní akce, bohužel, sešlo.)

Cílem našeho programu, který jsme zahrnuli do naší celoroční hry a eTwinningoivého projektu Žijeme zeleně je, aby si děti uvědomily, že život na planetě nemůže fungovat bez hmyzu. Opylují, rozkládají organický odpad atd. Hmyz nás nepotřebuje, zatímco my jej ano.

Zdroj: https://ekovychovazapad.webgarden.cz/