Nápad na matematickou hru Nekonečné dlaždice - geometrie a vzory. Děti zejména v ranním provozu družiny propadly této nikdy nekončící zábavě :)

Projekt „Nekončící dlaždice“ nám ukázal, jak lze pomocí jednoduché geometrie kombinovat a vytvářet extrémně složité a nikdy nekončící vzory. Na těchto našich dlaždicích se linie spojují ve stejném bodě na každé hraně dlaždice a vytvářejí tak souvislý vzor.
Bez ohledu na to, jak budete dlaždice otáčet, se vždy vytvoří souvislý vzor. Děti měly k dispozici již navržené linie čtverců a ty podle svého vybarvily, nalepily na karton a vystřihly. Někteří si zkoušeli navrhnout vlastní dlaždice.
My jsme hru povýšily dál tím, že jsme vytvořenou dlaždici z 9 dílků nafotili a pomocí aplikace PicCollage dále vzor dlaždice propojovali, a tak by to šlo až do nekonečna :) 

Tímto projektem se bavily především děti, které docházejí ráno do školní družiny a děti z 1. oddělení.

Také jsme vymysleli dvě hry: Bludiště a Blokáda.

Vybrané vzorníky:Další nápady ve fotogalerii: