V eTwinningovém projektu Po stopách indiánů spolupracujeme s prvňáčky z ilavské základní školy (Slovensko). Podívejte se, jak úžasně si poradili s naším úkolem v aktivitě GPS art, kdy dokreslovali podle fantazie naší první uveřejněnou trasu.

Stopovanie

Vystopovať zviera pri love patrilo k základným indiánskym zručnostiam. Vďaka výbornému postrehu a skvelým orientačným schopnostiam dokázali Indiáni vypátrať nielen akékoľvek zviera, ale aj člena nepriateľského indiánskeho kmeňa, ktorý sa svoje stopy snažil čo najlepšie zahladiť. Všímali si nielen stopy v hline, ale aj polámané konáre stromov, udupanú trávu, rozhrnuté lístie... 

My síce taký skvelý zrak ako Indiáni nemáme, zato však máme k dispozícii najmodernejšiu techniku, ktorá nám pri stopovaní pomáha. Je ňou napríklad aplikácia Stopár, na ktorú nás upozornili naši českí kamaráti. Vďaka globálnemu polohovaciemu systému GPS dokáže zakresliť  trasu, ktorú prejdeme. Strážskym deťom sa podarilo prejsť trasu nezvyčajného tvaru. Jej obrys sa stal námetom na ďalšiu úlohu - dokresliť, čo prejdená trasa svojím tvarom pripomína.

 

Boli sme prekvapení, čo všetko sa za týmto jednoduchým tvarom môže ukrývať. Najčastejšie sme v danom tvare videli zvieratá (draci, dinosauri, slony, jelene, somáriky, medvede, klokany, žirafy, hady, slimáci, vtáci, bociany, mačky, psy...).

 

  

Našli sa však aj ľudské bytosti - skutočné (púšťajúce šarkanov), ale aj fantastické z najrozmanitejších filmov a rozprávok (Ironman, Kamenný muž, Hulk).

  

Veľmi zaujímavú kategóriu tvorili stromy, lode, ba dokonca sa našiel aj hrad, piraňa z Amazonky a snežné delo. Niektoré deti naozaj popustili uzdu fantázii a vytvorili z daného obrysu aj mierne strašidelný obrázok s humorným komentárom (krtko žerie záhradkára:o).

     

 

Viac fotografií na triednej stránke.

Ještě nemáš účet? Registruj se

Přihlásit se